تا به حال این سوال برای شما پیش آمده که چگونه محتوا های سایت های مختلف نوشته می شوند؟ استراتژی محتوای آن ها چگونه است و بر چه اساسی طراحی شده اند؟ چه معیاری به نویسنده مقاله ها کمک می کند تا بتوانند مقاله ها را طوری بنویسند که کاربران را جذب کند؟ بعضی کانتنت ها یا مقاله ها چه خاصیتی دارند که وقتی شروع به خواندن آنها می کنیم تا آن را به پایان نرسانیم ول کن نیستیم و تا آخر متن آن را همیاری می کنیم؟ اگر شما هم می خواهید بتوانید مقاله هایی خیره کننده و پیوسته بنویسید و احساس نیاز می کنید که باید در این باره مطالعه بیشتری داشته باشید به شما پیش نهاد می کنیم تا تکنیک های ناب سئولند را در نوشتن کانتنت های خود پیاده کنید.

تکنیک هایی در زمینه استراتژی محتوا

تکنیک هایی در زمینه استراتژی محتوا

با این تکنیک ها قدم به قدم استراتژی محتوای خود را مشخص کنید. برای بوجود آمدن هر محتوا نیاز دارید تا این تکنیک ها را به کار گیرید.

پایه ریزی یا فندانسیون محتوا

برای انجام این کار یک سری اصول و قواعد را باید رعایت کنید تا بتوانید محتوایی گوگل پسند و از آن مهم تر کاربر پسند بنویسید. استراتژُی محتوی در کل مانند یک پایه ریزی و اسکلت سازی برای یک ساختمان است. اجازه بدهید تا مطلب رو در قالب یک مثال توضیح بدهیم. فرض کنید برای ساختن یک ساختمان می خواهید اقدام کنید. ابتدا چه می کنید؟ ابتدا شروع به آماده سازی زمین مورد نظر خود می کنید و فندانسیون را انجام می دهید و پایه ساختمان را مطمئن و محکم می سازید. حال گریزی بزنیم به استراتژی محتوی. شما ابتدا باید بدانید راجع به چه چیزی قصد دارید تا محتوا بنویسید. موضوعی را انتخاب کرده، در مورد آن تحقیق کنید و خودتان را آماده شروع به نوشتن کانتنت کنید. برگردیم سر ساختمان!

اسکلت کانتنت خود را جدی بگیرید!

حال شما پایه ریزی را انجام داده اید. نوبت به اسکلت سازی می رسد. مهم نیست در ساختمان از چه نوع کاشی به کار می رود یا متریال سازنده ساختمان شما چیست وقتی که هنوز اسکلت سازی نکرده اید! پس ابتدا اسکلت سازی که قسمت مهمی از استراتژی محتوی است را انجام دهید و با خیال راحت از این مرحله بگذرید.

نکته مهم این است که گوگل برای تشخیص کامل محتوای شما نیاز دارد تا آن را در قالب مشخصی ببیند. شما برای نوشتن هر متنی که طولانی تر از چند خط باشد نیاز دارید تا متن خود را به چند عنوان و زیر عنوان تقسیم بندی کنید تا هم خودتان بتوانید راحت تر محتوای مورد نظر خود را بنویسید هم کاربری که کانتنت شما را می خواند بتواند با متن شما ارتباط برقرار کند و از نگاه کردن به متن شما خسته نشود.استراتژی محتوا در این مرحله ها به کمک شما می آید. مرحله بعدی چیست؟

به محتوای خود رنگ و لعاب بدهید

اسکلت ساختمان را هم ساختیم حالا چکار کنیم؟ ساختمان نیاز به ظاهری زیبا دارد که افراد با یک نگاه به آن خیره شوند و از ظاهر آن لذت ببرند. سعی کنید در استراتژی محتوای خود همیشه با سلیقه باشید و رنگ لعاب به کار خود بدهید. متن باید از لحاظ نگارشی، ادبی، تقسیم بندی پاراگراف و در کل باید از زیبایی ظاهری بهره مند باشد. هر بار که قسمتی از متن خود را نوشتید آن را از ابتدا دوباره بخوانید و تلاش کنید که محتوای خود را به بهترین نحو ممکن بنویسید.

از چندرسانه ای ها غافل نشوید!

محتوای شما فقط نباید شامل نوشته ها باشد و باید علاوه بر آن از عکس و فیلم هم بهره بگیرد. البته که اضافه کردن چندرسانه ای ها در زمینه استراتژی محتوا وجود ندارد و خود داستان جدایی دارد اما یادآوری این نکته خالی از لطف نیست.

استراتژی محتوا تخصصی

مفاهیم اولیه در این باره ذکر شد و حالا شما باید وارد دنیای تخصصی تری از استراتژی محتوا بشوید. گوگل برای کد نویسی سایت ها استانداردهایی را قرار داده است که بخشی از آن بدین گونه است:

شما باید عنوان ها و زیر عنوان ها را در سایت خود با تگ های (h1تاh6) مشخص کنید. برعکس ارزش اعداد این تگا ها اولویتی خاص دارند. عنوان اصلی سایت با h1  مشخص می شود و بعد از آن h2 و h3  عناوین سطح بالا نام دارند و بعد از آن ها h4 تا h6 برای تقسیم بندی زیر عنوان ها به کار می روند. این تگ ها در کد نویسی با HTML انجام می شوند و از آن طریق گوگل عناوین شما را تشخیص می دهد.

برای اینکه ابتدا استراتژی محتوای خود را مشخص کنید باید عناوین متن خود را در قالب h2یا h3یا …تا h6 مشخص کنید. بهتر است که هر 300 تا 400 کاراکتر از متن خود را در یک عنوان قرار دهید. این کار به این دلیل است که محتوی شما زیر یک عنوان جمع نشود و در عنوان های مختلف تقسیم شود. مثالی از یک استراتژی محتوی را بای شما در زمینه رژیم های غذایی قرار داده ایم تا این مفهوم را بهتر درک کنید.

چگونه عنوان ها و زیر عنوان ها را در استراتژی محتوا بنویسیم؟

چگونه عنوان ها و زیر عنوان ها را در استراتژی محتوا بنویسیم؟

باید ابتدا به این ویژگی ها توجه کنید:

متن شما در چه زمینه ای است؟

محتوای شما چند کاراکتر یا چند کلمه است؟

رقیبان شما چگونه عناوین خود را نوشته اند؟

حال باید عناوین شما در استراتژی محتوا شما این ویژگی ها را داشته باشد:

ابتدا باید در باره متنی باشد که در زیر آن نوشته شده است.

باید تمام تلاش خود را بکنید که عناوین شما بیشترین جستجو های مردم در زمینه محتوای شما باشند.

عناوین جذاب و مناسبی باشند.

و در نهایت

با تمام مفاهیم درباره استراتژی محتوا آشنا شدید. برای اینکه در این زمینه به توضیحات بیشتری دسترسی داشته باشید با کارشناسان ما تماس بگیرید. در نهایت، یک بار استراتژی خود را چک کنید و با خیال راحت شروع به نوشتن کانتنت خود کنید و انتشار دادن آن بکنید.