قطعا شما هم روزانه حداقل 2 ساعت در اینستاگرام می چرخید. بیشتر چه پست هایی را دنبال می کنید؟ همان طور که الان متوجه شدید صفحه های اینستاگرامی که دارای محتوا های بهتر و کامل تر هستند توجه شما را بیشتر جلب می کنند. این تولید محتوا اینستاگرام است که درصد زیادی از زیبایی یک صفحه را تعیین می کند. هیچ کسی سراغ صفحه ای که مرده باشد و طراحی خوبی نداشته باشد نمی رود!

 

معجزه تولید محتوا در اینستاگرام

 

اینستاگرام حدودا 110 میلیون کاربر در سطح جهان دارد که این تعداد در ایران به حدود 30 میلیون نفر می رسد. این کاربران نیاز دارند تا با پست ها و محتوا های خوبی پذیرایی شوند و پس باید تمامی تلاش را در زمینه تولید محتوا برای اینستاگرام کرد. این نکته که گفته شد برای کاربران معمولی بود. اگر شما قصد دارید تا کار فروشندگی و بیزنسی را در صفحه اینستاگرامی خود انجام دهید باید بسیار بیشتر از این حرف ها در تولید محتوای اینستاگرامی خود ظرافت به خرج دهید. در ادامه متن چند ترفند برای این کار ذکر شده است.

 

تکنیک های تولید محتوا برای اینستاگرام

تکنیک های تولید محتوا برای اینستاگرام

همانطور که گفته شد باید بسیار ظرافت به خرج دهید و برای جذب کاربران، بسیار وسواسی عمل کنید. تکنیک های تولید محتوای اینستاگرام بدبن شرح می باشند:

 

  1. استفاده از هشتگ

 

با استفاده از هشتگ ها می توانید پست منتشر شده را در دسته بندی های مختلف قرار دهید. در اصل شما با استفاده از هشتگ ها پست خود را عرضه می کنید. خاصیتی که هشتگ ها در تولید محتوای اینستاگرام دارند این است که گاهی اوقات که کاربران اقدام به جستجو در اینستاگرام می کنند بعضی از عناوینی را سرچ می کنند که آن ها در قالب هشتگ در اینستاگرام وجود دارند. پس با این کار شما می توانید پست خود را راحت تر بدست مخاطبان خود برسانید.

 

  1. تصاویر با کیفیت و منحصر به فرد

 

عکس ها در تزیین صفحه پیج ها بسیار موثر هستند. با استفاده از عکس های با کیفیت و متنوع شما می توانید جلوه بصری بسیار زیابیی را به صفحه اینستاگرام خود دهید. در این زمینه نکاتی را مانند اندازه عکس ها کیفیت عکس ها تنوع رنگی در عکس ها و استفاده از افکت های عالی برای جذاب تر شدن عکس ها را باید بسیار رعایت کنید. این کار در زمینه تولید محتوا اینستاگرامی دارای اهمیت زیادی می باشد.

 

 

  1. CTA

 

با تگ کردن، کامنت گذاشتن، لایک کردن و منشن کردن می توانید مخاطبان را به سمت پیج هدف خود روانه کنید. با این کار در تولید محتوا اینستاگرام می توانید مخاطبان را به صفحه های مورد نظر برسانید و استراتژی خود را برای فروش پیاده کنبد.

 

  1. در تولید محتوای اینستاگرام از کپشن های ناب بنویسید

 

با نوشتن کپشن های ناب می توانید مخاطبان را جذب و حتی در همان کپشن ها اقدام به تبلیغات کنید. کپشن ها دارای اهمیت زیادی در تولید محتوای اینستاگرام دارند. زیرا بعد از پست که عکس یا فیلم باشد کپشن شروع می شود. این کپشن ها باید بسیار خوب شروع بشوند، ادامه پیدا کنند و پایان یابند.

 

  1. پست های خود را در زمان مناسب منتشر کنید

پست های خود را در زمان مناسب منتشر کنید

زمان منتشر شدن پست ها اهمییت بسیاری دارد. شما باید پست هارا در زمانی منتشر کنید که مخاطبان آنلاین باشند و در همان لحظه پست را بدانند. شما حتی می توانید از قبل اعلام کنید که در چه زمانی پست خود را منتشر خواهید کرد تا دنبال کنندگان شما در آن زمان حاضر باشند. زمان اشتراک گذاری و تولید محتوا اینستاگرام اهمییت بالایی دارد.

 

  1. از چالش ها و مسابقات در تولید محتوا اینستاگرام قافل نشوید

 

باید از انواع چالش ها استفاده کنید. با این کار شما می تئانید کاربران زیادی را جذب کنید و با ساده ترین کار ها فالوور های خود را افزایش دهید. آن دسته از افرادی که وارد این چالش می شوند فقط به فکر برنده شدن در این چالش می باشند و در این مسیر هر کاری  را می کنند. پس از این روش درست و دقیق استفاده کنید.

 

  1. استوری های مربوط به نوع پیج شما

 

با استوری های جذاب به پیج خود رونق دهید و کاربران را جذب کنید. اشکالی ندارد گاهی اوقات هم از استوری های خنده دار استفاده کنید. کاربران هر از گاهی نیاز به تنوع دارند. پس با هر مضوعی که صفحه شما دارد بهتر است بعضی مواقع از هدف پیج خود فاصله بگیرید و تولید محتوا اینستاگرام را با تاخیر بیندازید.

 

  1. با ویدیو های جذاب در تولید محتوا اینستاگرام مخاطبانتان را عاشق پبج خود کنید

با ویدیو های جذاب در تولید محتوا اینستاگرام مخاطبانتان را عاشق پبج خود کنید

ویدیو ها در پیج شما بسیار تاثیر گذارند و می توانند مخاطبان را عاشق پیج شما کنند. مخاطبان با اشتراک گذاری ویدیو شما بین دوستان و بقیه کاربران بعث معرفیت پیج شما می شوند. پس ویدیو ها را جدی بگیرید.

 

  1. با فیلتر خاصی پیج های خود را منحصر به فرد کنید

 

فیلتر ها می توانند طرح و رنگ زیبایی را در پست های شما ایجاد کنند. به کمک فیلتر ها می توانید سلیقه کاربران را در دست بگیرید و به سادگی با تغییر کوچکی در پست هایتان، خودتان را در قالب خاصی به کاربران خود برسانید. فیلنر ها انواع و طرح های خاصی دارند و به تنهایی جلوه زیبایی دارند.

با رعایت این نکات می توانید تولید محتوا اینستاگرام را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.