هر یک از سایت ها هدف مشخصی را دنبال می کنند. سایت ها می توانند در حوزه آموزش سلامت ورزش خبر و .. باشند اما همه این سایت ها به دنبال یک هدف واحد هستند و آن هم درآمد زایی است اما چه طور میتوان با سایت های دیگر که قدمت طولانی دارند رقابت کرد جواب آن واضح است هر چه طراحی وب سایت شما حرفه ای تر طراحی شده باشد میتواند راحت تر کسب و کار شما را به موفقیت برساند قصد ما در طراحی سایت این است که درصد زیادی از افرادی که از سایت بازدید می کنند را به مشتری ثابت تبدیل کنیم. با یک طراحی سایت حرفه ای تضمینی رقبایتان را کنار بزنید.

هر چیزی که باید درباره ی طراحی وب سایت بدانید

هر چیزی که باید درباره ی طراحی وب سایت بدانید

این روز ها دیگر کم تر کسی را پیدا می کنید که در زمینه فضای اینترنت شناخت نداشته باشد. اهمییت فضای اینترنت و سایت ها و فضای مجازی بر همگان ثابت شده است و این اهمییت سبب شده است که بسیاری از افراد و کسب و کار ها روی به سمت طراحی سایت بیاورند. طراحی سایت در کل یک تخصص بسیار ویژه است که این روز ها بازار داغی پیدا کرده است اما واقعا طراحی سایت چگونه انجام می شود؟ برای طراحی کردن یک سایت از دو روش استفاده می شود. در ادامه متن قصد داریم تا انواع طراحی سایت را برای شما توضیه دهیم

انواع طراحی وب سایت

 

تمامی این سایت هایی که در فضای وب می بینید، با یکی از دو حالت اختصاصی یا بدون کد نویسی نوشته شده اند. این دو نوع طراحی سایت باا هم تفاوت زیادی دارند. به طوری که هر کدام این روز ها بازار داغ خودشان را دارند و از یک دیگر کاملا جدا هستند. همانطور که گفته شد، در کل دو نوع طراحی سایت داریم:

طراحی سایت بدون کد نویسی

طراحی سایت بدون کد نویسی

طراحی سایت مانند ساختن ساختمان می باشد. ابتدا باید پایه ریزی را انجام دهید، سپس اسکلت اصلی ساختمان را بنا کنید و بعد از آن شروع به تکمیل کردن ساختمان کنید. حال اگر همین سلسله تعالی ساختن ساختمان را به ساختن سایت تشبیه کنیم، برای ساخت هر سایت از ابتدایی ترین چیز هایی که نیاز دارید قالب سایت و سیستم مدیریت محتوا می باشد. در طراحی وب سایت بدون کد نویسی شما از قالب های آماده و سیستم مدیریت محتوا های آماده به کار استفاده می کنید. امروزه حدود 75% از سایت ها با این روش ساخته می شوند. بازار داغی که این روزها طراحی سایت وردپرسی دارد را نمیشود نادیده گرفت.

سیستم مدیریت محتوی چیست؟

 

همان طور که از اسم آن معلوم است این سیستم بریا مدیریت کردن محتوی های درون سایت شما به کار می رود. برای مثال محتوا های درون سایت شما عببارتند از متن ها عکس ها فیلم ها ارتباط با کاربران قالب سایت و… می باشند. پس برای مدیریت سایت خود به سیستم مدیریت محتوا یا سی ام اس نیاز دارید.

طراحی سایت اختصاصی

 

در این نوع طراحی سایت شما در ساختن صفر تا صد سایت خود نقش داریر. به طور جزئی تر یعنی شما در ساختن قالب سایت و سیستم پشت سایت یا بک اند نقش دارید و تمام قسمت های سایت طبق خواست شما ساخته می شوند. به این نوع سایت ها سی ام اس شخصی می گویند.  به طور کلی این نوع طراحی وب سایت دارای امنیت و سرعت بالایی می باشد البته اگر به صورت استاندارد و باب میل موتور های جستجو طراحی شده باشد. در کل طراحی سایت اختصاصی راهیست که درصد بیشتری از پروژه های حرفه ای و بلند مدت به سمت آن می روند.

انواع سایت

 

همان طور که خود شما هم تا به حال دیده اید برای طراحی سایت ها هزاران دسته بندی مختلف وجود دارد. آن دسته هایی که بیشتر در آن ها فعالیت می شود عبارتند :

طراحی سایت فروشگاهی

 

بسیاری از کارفرما ها به دنبال یک سایت فروشگاهی خوب برای عرضه کردن محصولات خود هستند. ای نوع طراحی وب سایت بیشترین مخاطب را دارد و بسیاری از کسانی که برای سفارش طراحی سایت اقدام می کنند به دنبال همچین سایت هایی هستند. با طراحی کردن سایت فروشگاهی ، شما به راحتی میتوانید کار خود را توضیح داده، محصولات خود را معرفی و در همان سایت به فروش برسانید. همانطور که گفته شد بسیاری از کارفرما ها به دنبال طراحی سایت فروشگاهی هستند به خاطر آن که در آن سود خوبی وجود دارد.

طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی

علاوه بر فروشگاه ها و فروشنده ها، شرکت ها هم نیاز زیادی به طراحی سایت مخصوص کار خود دارند و این مهم سبب شده است که رتبه دوم در انواع طراحی سایت به طراحی سایت شرکتی تعلق بگیرد. برای شرکت خود سایت بزنید، بزینس خود را شرح داده و اقدام به برقراری رابطه با بقیه شرکت ها، بستن قرار داد از طریق سایت خود، اعلام آمادگی برای انجام سفارشتا و غیره کنید. همین کار ها سبب شده تا بسیاری از شرکت ها به ذنبال ساختن و طراحی وب سایت مخصوص خود باشند. طراحی سایت شرکتی را دست کم نگیرید و با آن شرکت خود را در فضای مجازی مطرح و یا حتی معروف کنید.

طراحی سایت پزشکی

 

کلینیک ها و پزشکان هم با داشتن یک سایت به دنبال توسعه کار خود می باشند. شاید تصور کنید طراحی سایت پزشکی کاربرد ویزه ای ندارد اما یباید بگوییم که سایت های پزشکی متعلق به کلینیک ها و پزشکان امروزه در گوگل در حال رقابت سخنی هستند تا رتبه های اول را بدست آورند. طبیعی است که اگر جایگاه خوبی در صفحات گوگل داشته باشید رونق کار خود را تضمین کرده اید.

طراحی سایت خبری

 

این دسته خود به چند دسته تقسیم می شود. در این نوع سایت ها ، شما فقط اقدام به اشتراک گذاری مطالب مقاله ها عکس ها و فیبلم ها می کنید. ب این نوع سایت ها پابلیشر می گویند. این وع سایت ها هم مخاطبان بسیار زیادی دارند . حتی در این نوع سایت ها هم شما میتوانید اقدام به فروش محصولات کنید. فقط تفاوت اندکی وجود دارد این است که هدف این سایت ها عرضه مقالات و اطلاعات می باشد اما در این حین می توانید کار های فروشگاهی را هم انجام دهید

امکانات طراحی وب سایت کامل و حرفه ای

امکانات طراحی وب سایت کامل و حرفه ای

یک طراحی سایت خلاقانه می تواند تعداد نفرات زیادی را به سمت هدف شما ببرد و طرافداران پرو پا قرصی را برایتان به وجود بیاورد اما یک سایت هدفمند چه جادو و ترفندی را دارد که باعث موفقیت شما می شود:

 

طراحی و دیزاین وب سایت:

اولین عاملی که باعث جذب مخاطب بعد از ورود به سایت شما می شود  طراحی و دیزاین تخصصی می باشد چرا که رنگ ها باعث تاثیر در تصمیم گیری های لحظه ای ما انسان ها است.  رنگ های به کار برده شده در سایتتان می تواند به سلیقه خودتان و یا نظر کارشناسان ما باشد شما میتوانید همچنین از چندین قالب اشتراکی ما نیز استفاده کنید . سایت شما باید شامل ویدیئو ها گالری عکس با وضوح بالا و… باشد.

 

از دیگر نکات طراحی وب سایت، طراحی ریسپانسیو و یا همان واکنشگرا می باشد که این ویژگی که از  وظایف طراحان سایت می باشد و نباید بابت آن هزینه ای اضافی دریافت شود باعث می شود که  سایت شما در صفحه موبایل نامنظم و درهم نباشد همان طور که می دانید در حال حاضر به علت افزایش کاربران موبایلی این موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد با طراحی واکنشگرا شما می توانید سایت خود را در تمامی دستگاه ها با وضوح و کیفیت بالا ببینید.

سایت با سرعت بالا

سایت با سرعت بالا

مطمئنا تا به حال به دنبال مطلب و یا موضوعی وارد سایتی شده اید که به علت بارگذاری نشدن سریع اطلاعات از آن خارج شده اید اگر سرعت سایت شما پایین باشد تعداد زیادی از کاربران که میتوانستند مشتری شما باشند را از دست می دهید این حالت را میتوانید در حالی که در فروشگاهی  کار می کنید تصور کنید که اگر به مشتری اهمیت ندهید و یا آن را نادیده بگیرید مشتری را از دست می دهید. علاوه بر این سرعت بالای سایت در سئو یا همان بهینه سازی سایت شما هم اهمیت بالایی دارد  پس سرعت سایت بسیار مهم است که البته این کار را می توانید به متخصصان با تجربه ما در این زمینه بسپارید.

امنیت سایت

 

امنیت از دیگر امکانات تخصصی طراحی و سایت می باشد که باز هم در وب سایت شما اهمیت زیادی دارد و باعث حفظ اطلاعات وب سایتتان و مانع از دزدیده شدن آن ها می شود وظیفه ما محافظت سایت شما در برابر نفوذ هر گونه نفوذ کننده ای می باشد.